Loading...
Asansörlü Taşımacılık

Asansörlü Taşımacılık

Asansörlü Taşımacılık

Yüksek katlı binalara ya da giriş ve merdivenleri eşya taşımak için uygun olmayan evlere eşya taşımanın en kolay yolu asansörlü evden eve taşıma seçeneğidir.

Eğer evinizde asansör yok ya da bina yönetimi asansörle eşya taşımaya izin vermiyor ise ve 4. Kattan daha üstü bir kata taşınacaksanız eşyalarınızın iyiliği için asansörlü taşımacılıkı tercih edebilirsiniz. Bu kararı taşımacılık firmamız ile birlikte istişare ile yapmanızı tavsiye ediyoruz.
İstanbul asansörlü Nakliyat İçin Teklif Al

Bu seneğin kullanılabilmesi için evinizin konumu ve eşyanın taşınacağı balkon ya da pencerelerin uygun olması koşulu gibi birde modüler asansörün kurulması için de bina çevresinin uygun olması gerekiyor. Bazen evin önünde bulunan bir ağaç bile ya da evinizin bulunduğu sokaktaki trafik akışı asansör kurulmasını engellemektedir.

Taşınacağınız eve asansör kurulabilir mi bu meselenin cevabını evinizin ve sokağın fotğraflarını her açıdan çekerek taşımacılık firmanız ile paylaşırsanız bu meselenin cevabını öğrenebilirsiniz. Bu önlemleri almadan asansör evinizin kapısına kadar gelip kurulamayacağı anlaşıldığında geri gittiğinde bile size bir maliyet oluşturacaktır. Bu ekstra maliyetler için önlem almayı ihmal etmeyin.

Hangi Eşyalar Evden Eve Nakliyat Asansörüyle Taşınabilir?

Bu sorunun cevabı asansörün kurulacağı alan ile direk olarak ilgili bir durumdur. Nakliyat asansörleri genelde balkon ya da çift açılır pencerelere son dönemde yaygınlaşan fransız balkonlara kuruluyor. Eğer asansör balkona kurulduysa balkon kapınızdan geçebilen tüm eşyalar asansör ile taşınabilir. Ancak eğer balkon kapınız plastik doğrama (pimapen) ise esasında asansör ile taşınması gerekli olan beyaz eşyalar ve koltuk takımınız bu kapıdan büyük olasılıkla geçmeyecektir. Bu eşyalar yine merdivenler kullanılarak taşınacaktır.

Evinizde fransız balkon var ya da pencerenin her iki kanadı da açılıyorsa muhtemelen bütün eşyalarınız asansörle evinize taşınacaktır.

Bazen eşyaların taşınması için evde bulunan bir pencere taşınma sonuna kadar sökülüp taşınma tamamlandıktan sonra tekrar takılabiliyor. Bu seçeneklerinde olduğunu unutmamalısınız. Eşyalarınızın asansörle taşınmasını istiyorsanız bu ihtimalleri de değerlendirin.

Rüzgarlı günlerde bu hizmeti almayı öneri etmiyoruz. Daha önce yaşadığımız bir deneyim rüzgar sebebiyle altıncı kattan aşağıya düşen bir buzdolabına tanık olduk. Dikkatli olun.