Loading...
Asansörlü Taşımanın Püf Noktaları

Asansörlü Taşımanın Püf Noktaları

Tarih: 08 - Ekim - 2016

Yüksek katlı binalara ya da giriş ve merdivenleri eşya taşımak için uygun olmayan evlere eşya taşımanın en kolay yolu asansörlü evden eve taşıma seçeneğidir.

Eğer evinizde asansör yok ya da bina yönetimi asansörle eşya taşımaya izin vermiyor ise ve 4. Kattan daha üstü bir kata taşınacaksanız eşyalarınızın iyiliği için asansörlü taşımaı tercih edebilirsiniz. Bu kararı taşımacılık firmanız ile birlikte istişare ile vermenizi tavsiye ediyoruz.
İstanbul asansörlü Nakliyat İçin Teklif Al

Bu seneğin kullanılabilmesi için evinizin konumu ve eşyanın taşınacağı balkon ya da pencerelerin uygun olması koşulu gibi birde modüler asansörün kurulması için de bina çevresinin uygun olması gerekiyor. Bazen evin önünde bulunan bir ağaç bile ya da evinizin bulunduğu sokaktaki trafik akışı asansör kurulmasını engellemektedir.

Taşınacağınız eve asansör kurulabilir mi bu meselenin cevabını evinizin ve sokağın fotğraflarını her açıdan çekerek taşımacılık firmanız ile paylaşırsanız bu meselenin cevabını öğrenebilirsiniz. Bu önlemleri almadan asansör evinizin kapısına kadar gelip kurulamayacağı anlaşıldığında geri gittiğinde bile size bir maliyet oluşturacaktır. Bu ekstra maliyetler için önlem almayı ihmal etmeyin.

Hangi Eşyalar Evden Eve Nakliyat Asansörüyle Taşınabilir?
Bu sorunun cevabı asansörün kurulacağı alan ile direk olarak ilgili bir durumdur. Nakliyat asansörleri genelde balkon ya da çift açılır pencerelere son dönemde yaygınlaşan fransız balkonlara kuruluyor. Eğer asansör balkona kurulduysa balkon kapınızdan geçebilen tüm eşyalar asansör ile taşınabilir. Ancak eğer balkon kapınız plastik doğrama (pimapen) ise esasında asansör ile taşınması gerekli olan beyaz eşyalar ve otruma grubunız bu kapıdan büyük olasılıkla geçmeyecektir. Bu eşyalar yine merdivenler kullanılarak taşınacaktır.

Evinizde fransız balkon var ya da pencerenin her iki kanadı da açılıyorsa muhtemelen bütün eşyalarınız asansörle evinize taşınacaktır.

Bazen eşyaların taşınması için evde bulunan bir pencere taşınma sonuna kadar sökülüp taşınma tamamlandıktan sonra tekrar takılabiliyor. Bu seçeneklerinde olduğunu unutmamalısınız. Eşyalarınızın asansörle taşınmasını istiyorsanız bu ihtimalleri de değerlendirin.

Rüzgarlı günlerde bu hizmeti almayı öneri etmiyoruz. Daha önce yaşadığımız bir deneyim rüzgar sebebiyle altıncı kattan aşağıya düşen bir buzdolabına tanık olduk. Dikkatli olun.

İstanbul Asansörlü Nakliyat Fiyatları
İstanbul evden eve taşıma için en büyük pazar olsada asansörlü taşıma için başka illere göre biraz geride kalmış. Örneğin İzmir ya da Adana şehirlerinde asansörlü taşıma sektörde standart bir hizmet haline gelmişken İstanbul evden eve taşıma için hala bir lüks olarak sunulmaktadır. Şehrin nüfusuna ve sektörün büyüklüğüne göre çok az modüler asansör hizmet sunmaktadır. Buda esasında asansörlü taşıma isteseniz de taşındığınız gün için müsait bir asansör aracı bulamayacağınız manasına gelebiliyor.

İstanbul Asansör Fiyatları: 350 - 800 TL
Peki İstanbul asansörlü taşıma fiyatları ne kadar? Taşınma fiyatınıza ek 350 - 800 TL arası bir ödeme yaparak asansörlü taşıma hizmeti alabilirsiniz.

İstanbul’da fiyatlar diğer illerimize göre pahalı kalmaktadır. Bunun sebebi hem az hizmet verenin olması aynı zamanda çok talep olmasıyla fiyatlar biraz yüksek.

Bu fiyatlar asansör kamyonetinin bulunduğunuz yere kadar ne kadarlık bir yakıt yakacağı ile orantılı olarak değişmektedir.

İstanbul’un Hangi İlçelerinde Asansörlü Nakliyat Hizmeti Verilmektedir?
Asansörün ücretini ödediğiniz taktirde arzu ettiğiniz ilçeye götürebilir ve orada hizmet alabilirsiniz.

Ancak istanbul’da asansörlü taşımaın yoğunluk kullanıldığı bölgeler vardır. Bu ilçelerin başında Beylikdüzü ilçesi gelmektedir. Yüksek katlı binaları ve bu yapılarda yük asansörünün bulunmaması sebebiyle Beylikdüzü evden eve taşıma için sıklıkla asansör hizmeti kullanılıyor ve bu bölgede kolayca asansör kiralayabilirsiniz.

Beylikdüzü ilçesinden sonra en çok asansör kullanılan ikinci ilçede Ataşehir’dir. Ataşehir’de yine çok katlı binalara sahip bir ilçedir. Ataşehir evden eve taşıma için de asansör kiralamak diğer ilçelere göre nispetten uygun ve daha kolaydır.

Asansörlü Taşımacılık Hizmetinin Avantajları
- Daha rahat bir taşınma bilgi birikimi sunar.

- Çalışan işçiler daha az yorulduğu için daha aktif çalışırlar.

- Eşyalarınız merdivenden taşınmaya göre daha az deforme olmuş olur.

- Taşınmanız daha kısa bir süre içinde tamamlanmış olur.

- Komşularınızı ve çevrenizi daha az rahatsız etmiş olursunuz.

- Merdiven boşlularının taşınma sürecinde zarar görmesi gibi bir endişeniz olmaz.

- Bina yönetimi ile daha az sorun yaşayarak taşınmayı bitirirsiniz.

Sadece birkaç eşya taşımak için ya da binadan başka türlü çıkarılamayan eşyalar için vinç kiralamak daha hesaplıa gelebiliyor. Bu seçeneği de taşımacılık firmanız ile görüşerek kararlaştırabilirsiniz. Binadan çıkarılamayan bir buzdolabı için ya da otruma grubu için vinç kiralamak hem daha hesaplı aynı zamanda daha hızlı erişebileceğiniz bir hizmet.